J.League Division 1: Matchday 34 Fixtures

1 December
Kick-off (JST) Home vs Away Venue
15:30 Kashima Antlers vs Kashiwa Reysol Kashima Soccer Stadium
15:30 Urawa Red Diamonds vs Nagoya Grampus Saitama Stadium 2002
15:30 FC Tokyo vs Vegalta Sendai Ajinomoto Stadium
15:30 Yokohama F-Marinos vs Sagan Tosu Nissan Stadium
15:30 Albirex Niigata vs Consadole Sapporo Tohoku Denryoku Big Swan Stadium
15:30 Shimizu S-Pulse vs Omiya Ardija Outsourcing Stadium Nihondaira
15:30 Jubilo Iwata vs Gamba Osaka Yamaha Stadium
15:30 Cerezo Osaka vs Kawasaki Frontale Nagai Stadium
15:30 Vissel Kobe vs Sanfrecce Hiroshima HOME’S Stadium Kobe
Advertisements

J.League Division 1: Matchday 33 Fixtures

24 November
Kick-off (JST) Home vs Away Venue
14:00 Vegalta Sendai vs Albirex Niigata Yurtec Stadium Sendai
14:00 Nagoya Grampus vs Kashima Antlers Toyota Stadium
14:00 Gamba Osaka vs FC Tokyo Osaka Expo ’70 Stadium
14:00 Sanfrecce Hiroshima vs Cerezo Osaka Hiroshima Big Arch
14:00 Sagan Tosu vs Urawa Red Diamonds Best Amenity Stadium
17:00 Consadole Sapporo vs Yokohama F-Marinos Sapporo Dome
17:00 Omiya Ardija vs Jubilo Iwata NACK5 Stadium
17:00 Kashiwa Reysol vs Vissel Kobe Hitachi Kashiwa Soccer Stadium
17:00 Kawasaki Frontale vs Shimizu S-Pulse Todoroki Athletics Stadium

J.League Division 1: Matchday 32 Fixtures

17 November
Kick-off (JST) Home vs Away Venue
14:00 Kashima Antlers vs Vegalta Sendai Kashima Soccer Stadium
14:00 Urawa Red Diamonds vs Sanfrecce Hiroshima Saitama Stadium 2002
14:00 Yokohama F-Marinos vs Kashiwa Reysol Nissan Stadium
14:00 Albirex Niigata vs Kawasaki Frontale Tohoku Denryoku Big Swan Stadium
14:00 Jubilo Iwata vs Nagoya Grampus Yamaha Stadium
17:00 Consadole Sapporo vs Sagan Tosu Sapporo Dome
17:00 FC Tokyo vs Vissel Kobe Ajinomoto Stadium
17:00 Shimizu S-Pulse vs Gamba Osaka Outsourcing Stadium Nihondaira
17:00 Cerezo Osaka vs Omiya Ardija KINCHO Stadium

J.League Division 1: Matchday 31 Fixtures

7 November
Kick-off (JST) Home vs Away Venue
19:00 Vegalta Sendai vs Cerezo Osaka Yurtec Stadium Sendai
19:00 Omiya Ardija vs Kashima Antlers NACK5 Stadium
19:00 Kashiwa Reysol vs Gamba Osaka Hitachi Kashiwa Soccer Stadium
19:00 Kawasaki Frontale vs Urawa Red Diamonds Todoroki Athletics Stadium
19:00 Shimizu S-Pulse vs Albirex Niigata Outsourcing Stadium Nihondaira
19:00 Nagoya Grampus vs FC Tokyo Mizuho Athletic Stadium
19:00 Vissel Kobe vs Yokohama F-Marinos HOME’S Stadium Kobe
19:00 Sanfrecce Hiroshima vs Consadole Sapporo Hiroshima Big Arch
19:00 Sagan Tosu vs Jubilo Iwata Saga Stadium

J.League Division 1: Matchday Thirty Fixtures

27 October
Kick-off (JST) Home vs Away Venue
14:00 Urawa Red Diamonds vs Cerezo Osaka Saitama Stadium 2002
14:00 Kashiwa Reysol vs Omiya Ardija Hitachi Kashiwa Soccer Stadium
14:00 Jubilo Iwata vs Vegalta Sendai Yamaha Stadium
14:00 Nagoya Grampus vs Yokohama F-Marinos Toyota Stadium
14:00 Gamba Osaka vs Sanfrecce Hiroshima Osaka Expo ’70 Stadium
17:00 Kashima Antlers vs Shimizu S-Pulse Kashima Soccer Stadium
17:00 FC Tokyo vs Consadole Sapporo Ajinomoto Stadium
17:00 Albirex Niigata vs Sagan Tosu Tohoku Denryoku Big Swan Stadium
19:00 Vissel Kobe vs Kawasaki Frontale HOME’S Stadium Kobe

J.League Division 1: Matchday 29 Fixtures

20 October
Kick-off (JST) Home vs Away Venue
13:00 Vegalta Sendai vs Urawa Red Diamonds Yurtec Stadium Sendai
14:00 Yokohama F-Marinos vs Jubilo Iwata Nissan Stadium
15:00 Omiya Ardija vs Albirex Niigata NACK5 Stadium
15:00 Kawasaki Frontale vs Gamba Osaka Todoroki Athletics Stadium
15:00 Shimizu S-Pulse vs Vissel Kobe Outsourcing Stadium Nihondaira
15:00 Sagan Tosu vs Nagoya Grampus Saga Stadium
16:00 Consadole Sapporo vs Kashima Antlers Sapporo Atsubetsu Park Stadium
18:00 Cerezo Osaka vs FC Tokyo KINCHO Stadium
19:00 Sanfrecce Hiroshima vs Kashiwa Reysol Hiroshima Big Arch

J.League Division 1: Matchday 28 Fixtures

6 October
Kick-off (JST) Home vs Away Venue
13:00 Cerezo Osaka vs Sagan Tosu KINCHO Stadium
14:00 Yokohama F-Marinos vs Sanfrecce Hiroshima Nissan Stadium
15:00 Kashima Antlers vs FC Tokyo Kashima Soccer Stadium
15:00 Kashiwa Reysol vs Kawasaki Frontale Hitachi Kashiwa Soccer Stadium
15:00 Albirex Niigata vs Vissel Kobe Tohoku Denryoku Big Swan Stadium
15:00 Nagoya Grampus vs Omiya Ardija Mizuho Athletic Stadium
15:30 Jubilo Iwata vs Shimizu S-Pulse Shizuoka Stadium Ecopa
19:00 Vegalta Sendai vs Gamba Osaka Yurtec Stadium Sendai
19:00 Urawa Red Diamonds vs Consadole Sapporo Saitama Stadium 2002